О Компании
Центр Информационных Технологий (ЦИТ) занимается разработкой и внедрением информационных технологий для предприятий различных сфер деятельности с февраля 1999 г. За это время пройден значительный путь от внедрения стандартного программного обеспечения до полноценной разработки конкретизированных решений, полностью адаптированных к специфике работы конкретных предприятий. >>>
 
 
Авторизація
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?

Международный номер банковского счета (IBAN)

Международный номер банковского счета (IBAN) 05.08.2019
З 5 серпня 2019 року в Україні вводиться міжнародний номер банківського рахунку (IBAN), що складається з 29 букв і цифр.

IBAN (International Bank Account Number - міжнародний номер банківського рахунку) - це стандартна система банківського рахунку в державах Євросоюзу. Його призначення - спрощення операцій між банками різних країн.


Як виглядає IBAN-код?
Номери рахунків IBAN будуть складатися з 29 букв і цифр.
Вони умовно поділяються на дві групи.
Перші 10 знаків - код країни, великі червоні літери і код банку. Зокрема, перші дві букви UA вказують на код країни, в даному випадку це Україна.

Наступні за кодом країни два символу - контрольні, вони призначені для перевірки достовірності рахунку і захищають інформацію від помилок при внесенні даних.

Наступні шість цифр - код МФО банку.

Друга група символів, що складається з 19 знаків, - безпосередньо номер рахунку клієнта банку. Причому перші в цій групі п'ять нулів, як правило, доповнюють IBAN до 29 знаків, а останні 14 символів є безпосередньо номером рахунку.


Як буде відбуватися перехід на новий формат рахунків? *

1. З 5 серпня по 31 жовтня 2019 року:

    будуть приймати до виконання документи на переказ коштів / зараховувати кошти на рахунок одержувача за реквізитами, варіації заповнення яких вибрав клієнт-платник;
    будуть повідомляти контролюючі органи про зміну діючих рахунків клієнтів - суб'єктів господарювання за стандартом IBAN.

2. З 5 серпня 2019 року:

    відкриватимуть рахунки (поточні, депозитні) відповідно до вимог стандарту IBAN;
    забезпечуватимуть формування виписки по рахунку клієнта з дати відкриття рахунку і суми вхідного залишку за чинним рахунку до зміни рахунку за стандартом IBAN, з наступним підтвердженням операцій на будь-яку дату після зміни чинного рахунку клієнта відповідно до стандарту IBAN;
    виконуватимуть документи на арешт коштів / примусове списання / стягнення коштів незалежно від номера рахунку, зазначеного в цих документах (діючий рахунок до зміни по стандарту IBAN / за стандартом IBAN).

<< Вернуться